Nasıl hesaplanır?
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Son iş deneyimin, geçmiş deneyimlerin ve toplam deneyimin uygunluk puanını etkileyen kriterler arasındadır.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Mesleki Yeterlilikler
Şirketlerin ilanda belirlediği kriterlerle özgeçmişindeki bilgilerin ne kadar uyumlu olduğu içerik karşılaştırılmasıyla bulunur.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Diğer Bilgiler

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

TUBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı; Yıldız Teknik Üniversitesi-TOFAŞ işbirliği kapsamında doktora yapacak Araştırmacı Mühendisler arıyoruz!
2244 Sanayi Doktora Programı Çağrısı, doktora derecesine sahip nitelikli insan kaynağının üniversite-sanayi işbirliği ile yetiştirilmesi amacıyla TUBITAK tarafından açılmıştır.


İŞ TANIMI

Program kontenjanı 3 kişi olup, aşağıda detayları verilen 3 konuda çalışılması beklenecektir.

1. İleri Sürücü Destek Sistemi (İSDS) Uygulamalarının Geliştirilmesi: Yıldız Teknik Üniversitesi ile birlikte yürütülecek çalışma kapsamında, L2/L3 seviye (SAE tarafından kara taşıtları için belirlenen sürüş otomasyon seviyelerinden L2 ve L3, sırasıyla kısmi ve şartlı otomasyon seviyelerini ifade etmektedir) İSDS (ADAS) / sürücüsüz araç kontrol sistemlerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu çalışmaya yönelik olarak adaydan sensör veri füzyonu ile çevre modellemenin iyileştirilmesi, sürücü davranışlarının modellenmesi, durum tespiti, yörünge tespiti (trajectory planning) algoritmalarının uygulamaya özgü olarak gerçek zamanlı olarak geliştirilmesi beklenmektedir.

2. Döngüde Donanımsal Benzetim ile İleri Sürücü Destek Sistemlerinin Doğrulanması:Yıldız Teknik Üniversitesi ile birlikte yürütülecek çalışma kapsamında, L2/L3 İSDS fonksiyonlarının, geliştirilme aşamasında döngüde donanımsal benzetim (HIL, Hardware-in-the-Loop) bankoları kullanılarak çeşitli test senaryoları ile gerçek bir araca ihtiyaç olmadan sanal olarak doğrulanması amaçlanmaktadır. Bu çalışmaya yönelik olarak adaydan test senaryolarını (Şehir içi-Şehir dışı koşulları) oluşturması, gerçek zamanlı simülasyonlarını oluşturması, ilgili komponentleri ve fonksiyonları dinamik test bankolarında test edebilmek için gerçek araçtan bağımsız bir test düzeneğini ortaya çıkartması beklenmektedir.

3. Batarya Modeli Tanımlama ve Veri Analizleri: Yıldız Teknik Üniversitesi ile birlikte yürütülecek çalışma kapsamında,batarya doğrulama ve testleri aşamasında (örn., batarya sağlığı veya ömür testleri), test sonuçlarının geçmiş test sonuçlarına bakarak olumlu veya olumsuz olacağının daha kısa sürede tahmin edilmesi amaçlanmaktadır. Bu çalışmaya yönelik olarak adaydan batarya testlerinden elde edilen verileri yorumlayarak batarya modelleri oluşturması ve elde edilen verileri tasarlanacak yapay sinir ağı modelinde kullanarak bataryanın performans ve yetenekleri kestirilmeye yönelik araştırma yapması beklenmektedir.

KOŞULLAR

·         Elektrik-Elektronik, Mekatronik, Kontrol, Bilgisayar ya da ilgili mühendislik alanlarından birinden lisans veya yüksek lisans diplomasına sahip olmak

·         Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümü tarafından doktora veya bütünleşik doktora öğrencisi olarak kabul edilmek. (Halen bu bölümde doktora eğitimine devam adaylar için tez önerisi enstitü tarafından onaylanmamış olmak.)

·         Doktora eğitimi ve projesi kapsamında gerektiğinde Yıldız Teknik Üniversitesi ve TOFAŞ’a seyahat edebilmek

·         Tercihen Matlab, dSpace, Vector Yazılımlarını (CANalayzer, CANoe, CANape) yazılımlarını kullanabilmek

·         İleri seviye İngilizce bilgisine sahip olmak


*Detaylar ve sıkça sorulan soruları incelemek için Yıldız Teknik Üniversitesi resmi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Aday Kriterleri

Pozisyon Bilgileri

Firma Sektörü:

Otomotiv

Çalışma Şekli:

Hafta içi 08.30 - 18.30

Sosyal / Yan Haklar:

Özel Sağlık Sigortası
Servis
Prim
Yemekhane
Yakacak
Erzak Yardımı
Bayram Yardımı

Çalışan Sayısı:

5000-5999