Nasıl hesaplanır?
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Son iş deneyimin, geçmiş deneyimlerin ve toplam deneyimin uygunluk puanını etkileyen kriterler arasındadır.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Mesleki Yeterlilikler
Şirketlerin ilanda belirlediği kriterlerle özgeçmişindeki bilgilerin ne kadar uyumlu olduğu içerik karşılaştırılmasıyla bulunur.
Bu iş sana uygun olmayabilir

Seçili özgeçmişindeki bilgilerle bu ilanın kriterlerleri sadece %30 uyumlu.

Uygunluğunu nasıl hesapladık?
Diğer Bilgiler

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI

TUBİTAK 2244 Sanayi Doktora Programı; İstanbul Teknik Üniversitesi-TOFAŞ işbirliği kapsamında doktora yapacak Araştırmacı Mühendisler arıyoruz!
2244 Sanayi Doktora Programı Çağrısı, doktora derecesine sahip nitelikli insan kaynağının üniversite-sanayi işbirliği ile yetiştirilmesi amacıyla TUBITAK tarafından açılmıştır.

İŞ TANIMI

Program kontenjanı 3 kişi olup, aşağıda detayları verilen 3 konudan birinde çalışılması beklenecektir.

1. Sanal Analizler Mühendisi : İstanbul Teknik Üniversitesi ile birlikte yürütülecek çalışma kapsamında araç lastiklerinin yol yüzeyi ile temasına yönelik sayısal modelin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Temas direngenliği, desen, geometrik ölçüler ve malzeme bilgisi gibi etkenler modelleme çalışmasında dikkate alınacaktır. Bu çalışmaya yönelik olarak adaydan sonlu elemanlar modellerinin kurulması, sanal analizlerin gerçekleştirilmesi, hedeflerin yakalanması için gerekli tasarım değişikliklerinin ilgili tasarım fonksiyonları ile birlikte yürütülmesi, mevcut yöntemlerin iyileştirilmesi ve geliştirme çalışmalarının yürütülmesi beklenmektedir.

2. Gürültü ve Titreşim Mühendisi : İstanbul Teknik Üniversitesi ile birlikte yürütülecek çalışma kapsamında, klima sisteminin akustik karakteri hem sayısal analizler hem de fiziksel testler ile her yönden ele alınacaktır. Bu çalışmaya yönelik olarak adaydan, sistemin 1D ve CFD modelleri hazırlanarak sayısal analizlerinin yapılması, fiziksel testler ile sistem bazında gürültü ve titreşim hedeflerinin tayini ve doğrulanması faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi beklenmektedir.

3. Gürültü ve Titreşim Mühendisi : İstanbul Teknik Üniversitesi ile birlikte yürütülecek çalışma kapsamında, aracın akustik paketinin performansına yönelik olarak fiziksel testlerin gerçekleştirilmesi ve bu testlerden elde edilen verilerle araç bütününde optimizasyona yönelik yeni bir yöntem geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu çalışmaya yönelik olarak adaydan gerekli NVH testlerinin yapılması, testlerdeki kritikliklerin teşhisi ve bu kritikliklerin giderilerek hedeflerin yakalanmasına yönelik faaliyetlerin gerçekleştirilmesi beklenmektedir.


KOŞULLAR

·         Makine, Otomotiv, Uçak, Havacılık, Gemi İnşa ya da ilgili mühendislik alanlarından birinden lisans veya yüksek lisans diplomasına sahip olmak

·         İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü tarafından doktora veya bütünleşik doktora öğrencisi olarak kabul edilmek. (Halen bu bölümde doktora eğitimine devam adaylar için tez önerisi enstitü tarafından onaylanmamış olmak.)

·         Doktora eğitimi ve projesi kapsamında gerektiğinde İstanbul Teknik Üniversitesi ve TOFAŞ’a seyahat edebilmek

·         Tercihen Hypermesh veya Ansa yazılımlarından biri ile sonlu elemanlar modeli kurabilmek

·         İleri seviye İngilizce bilgisine sahip olmak


*Detaylar ve sıkça sorulan soruları incelemek için İstanbul Teknik Üniversitesi resmi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Aday Kriterleri

Pozisyon Bilgileri

Firma Sektörü:

Otomotiv

Çalışma Şekli:

Hafta içi 08.30 - 18.30

Sosyal / Yan Haklar:

Özel Sağlık Sigortası
Servis
Prim
Yemekhane
Yakacak
Erzak Yardımı
Bayram Yardımı

Çalışan Sayısı:

5000-5999