ZEISS Türkiye

Ölçü ve Kontrol Sistemleri, Medikal Ürünler

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 18.00

Kuruluş Yılı

1846

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 75-99

Web Site

http://www.zeiss.com.tr

Adres

Nidakule Ataşehir Kuzey Barbaros Mahallesi Begonya Sokak No: 3 Kat: 8 Ataşehir/İstanbul

Beştepe Mahallesi Nergiz Sokak Via Flat Plaza No:7/2 1. Kat 43-44 Yenimahalle/ANKARA

HakkımızdaZEISS Group

Carl Zeiss tarafından 1846’da Almanya’nın Jena kentinde hassas mekanik ve optik parçalar üretmek üzere kurulan atölye, ilk yıllarından itibaren büyük başarı elde etti. Ünlü Alman fizikçi Ernst Karl Abbe’nin olağanüstü çalışmalarını temel alan bu girişim optik biliminde bir dünya devinin doğuşu olarak evrimleşti. İkinci Dünya Savaşı sonrasında Almanya’nın ikiye bölünmesinin ardından iki farklı ZEISS şirketinin ortaya çıkmasına neden oldu. Eski Doğu Almanya’da 1989-1990 yıllarında yaşanan siyasi değişim sonrasında iki şirket yeniden birleşti ve ZEISS 1990’dan itibaren tek şirket olarak daha güçlü bir şekilde yoluna devam etti.

ZEISS Group bünyesinde teknolojik ilerlemeyi şekillendiren 4 ana segment bulunmaktadır.

1. Yarı İletken Üretim Teknolojisi: Dünya genelindeki tüm mikroçiplerin büyük bir kısmı ZEISS'in optik teknolojileri ile üretilmektedir
2. Araştırma ve Kalite Teknolojisi: Koordinat ölçüm makineleri, metroloji (ölçüm) yazılımı, akademik, araştırma ve malzeme denetimi için mikroskop sistemleri ile ZEISS, azami hassasiyetin gerekli olduğu her yerde kalite standartlarını garanti eder. 
3. Medikal Teknoloji: Oftalmoloji, beyin cerrahisi, kulak-burun-boğaz cerrahisi, diş hekimliği ve onkoloji ürün ve çözümleri ile ZEISS tıptaki ilerlemeye yardımcı olur ve dünyanın dört bir yanındaki doktorlara hastalarının yaşam kalitesini arttırmada yardımcı olur.
4. Görme Optiği / Tüketici Optiği: Dünyanın önde gelen gözlük camı üreticilerinden biri olan ZEISS, maksimum görsel rahatlık anlamına gelmektedir. ZEISS tarafından üretilen uçuş simülatörleri için görüntüleme sistemleri, film ve kamera lensleri, dürbünler, teleskoplar, planetaryumlar kullanıcılarına üstün optik kalite ve bu nedenle unutamayacağı anlar sunmaktadır. 

27.000’den fazla çalışanı olan grubun merkezi Almanya’da bulunuyor. Almanya’daki diğer operasyon merkezlerinin yanısıra Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, İspanya ve Fransa’da bulunan tesis ve bağlı ortaklıklarda şirketin toplam çalışan sayısının yarısı istihdam ediliyor. Hindistan’ın Bangalore kentindeki Araştırma ve Geliştirme Merkezi (CARIn) ve Çin’in Şangay kentindeki Carl Zeiss İnovasyon ve Ar-Ge Merkezi de hızlı büyüyen ekonomiye sahip bu iki ülkede şirketin varlığını pekiştiriyor.

ZEISS Türkiye

2014 yılından beri Türkiye'de faaliyetlerini sürdürmekte olan ZEISS, Medikal Teknoloji, Mikroskopi ve Endüstriyel Metroloji alanlarında müşterilerine satış, servis ve aplikasyon desteği vermektedir. ZEISS'ın Türkiye'de İstanbul ve Ankara ofisleri ile Nisan 2017 yılında Bursa'da açılışını gerçekleştirdiği Eğitim ve Teknoloji Merkezi bulunmaktadır.